Otel tadilatı maliyetli ve riskli olabilecek bir projedir. Bir otel odasını yenilemeye başlamadan önce maliyetini iyi…" />Otel tadilatı maliyetli ve riskli olabilecek bir projedir. Bir otel odasını yenilemeye başlamadan önce maliyetini iyi…"/>Otel tadilatı maliyetli ve riskli olabilecek bir projedir. Bir otel odasını yenilemeye başlamadan önce maliyetini iyi…"/> Otel Tadilat Fiyat Hesaplama İç Mimarlık

Otel Tadilat Fiyat Hesaplama

Otel Tadilat Fiyat Hesaplama

Otel tadilatı maliyetli ve riskli olabilecek bir projedir. Bir otel odasını yenilemeye başlamadan önce maliyetini iyi anlamak önemlidir. Aşağıdaki hesaplama, bir sonraki otel yenileme projenizin maliyetini tahmin etmenize yardımcı olacaktır.

Aşağıdaki varsayımları kullanacağız:

– Bir otel odasının ortalama büyüklüğü 50 metrekaredir,

– Oteldeki tüm odaların tek seferde yenilenmesi,

– Tüm malzemeler yerel tedarikçilerden satın alınır ve işçilik maliyetleri yerel ücretlere göre hesaplanır,

– Tüm malzemeler yerel tedarikçilerden satın alınmakta ve işçilik maliyetleri yerel ücretlere göre hesaplanmaktadır.

Yenileme maliyetlerini hesaplamak basit bir iş değildir. Tadilat fiyatı, oda sayısı, oda tipi ve müşteri istekleri dikkate alınarak hesaplanmalıdır.

Otel yenileme fiyatı basit bir denklem kullanılarak hesaplanabilir:

Yenileme maliyeti = (oda tipi x oda sayısı x metrekare başına ortalama maliyet) + müşteri istekleri

Oda tipi:

– Tek kişilik odalar: Metrekare başına ortalama maliyet 0,7 ABD dolarıdır – Çift kişilik odalar: Metrekare başına ortalama maliyet 0,9 ABD dolarıdır – Üç kişilik odalar: Metrekare başına ortalama maliyet 1,2 ABD dolarıdır.

Oda numarası: Tek kişilik oda ortalama 12 m2, çift kişilik oda ortalama 18 m2, üç kişilik oda ortalama 27 m2

Bir otel tadilatının maliyetini hesaplarken, dikkate alınması gereken birçok faktör vardır.

Bir otel tadilatının maliyetini hesaplamak için oda sayısını ve müşteri isteklerini dikkate almalıyız. Belirli bir oda tipi için ne kadar çok talep olursa, o kadar pahalı olur. Ayrıca tüm zemini mi yoksa sadece bir kısmını mı yenilemek isteyip istemediğinizi düşünmek önemlidir.