Modern İç Mimarlık Örnekleri

Modern İç Mimarlık Örnekleri

Evimizde yaşamımızı sürdürdüğümüz en önemli bölüm olan mutfak bölümü örnek projemiz ile modern iç tasarım unsurlarını ele alalım.

Mutfakta kullanılan renk ve kapakların sadeliği ilk dikkatimi çekenler.Sade ve yalın bir çizgisi var oldukça modern ve minimalist bir çizgide. Duvarları çok kaplamayan modüller gayet hoş duruyor. Ankastre buzdolabı, bulaşık makinesi gibi unsurlar çok başarılı. Gözlen teması olmayıp modül içlerinde kalması sadeliği bir kat daha arttırmış durumda. Modern bir mutfak tasarımında kullanılan kulplarda çok önemlidir. Tasarımcı burada gizli kendinden oluklu kulplar düşünmüş gayet başarılı. Şimdi geçelim başka bir yaşam alanına;

Güzel sade bir salon tv ünitesi bölümü. Mimarımız hafif ahşap dokusu ile lake tonlarını birleştirdiği modern mimariye örnek bir tasarım uygulamış.Duvar rengi olarak koyu griyi kullanması tasarımını ön plana çıkardığı gibi kontrast bir uyum sağlamış.Ortadaki üstü cam alt tablası ahşap sehpada çok hoş duruyor.Çocuklu aileler tercih eder mi bilememJ)

Mekanda kullanılan aksesuarlarla çok fazla abartıya kaçılmamış sade ve şık bir şekilde ürünlerin üzerlerinde konumnlandırılmış.

Çok ferah ve geniş bir yatak odası mekanı karşımıza çıkıyor.Bence Mimarın burada konsepti gayet başarılı.Böylesine ferah bir mekanı yormadan,sıkış pıkış etmeden sade bir şekilde tasarlamış.Gelelim incelemeye.İlk gözüme çarpan mor rengi ile dinlenme koltuğu.Mor rengi kullnıp yatak ve baş ucuna taşıması gayet başarılı.Yatak sanki biraz fazla düz kalmış biraz daha çarpıcı bir model olabilirmiydi diye düşünüyorum.Ahşap rengi ilen mor rengin uyumunu iyi yakalamış.Yaşamın başladığı yer yatak odasında tam anlamıylan modern iç tasarıma örnek gösterilecek bir çalışma olmuş.