Telefon Hemen Ara
Whatsapp Whatsapp

İç Mekan Dekorasyonu

İnsanların ev ve iş yerleri söz konusu olduğunda her bir ayrıntıya ne kadar değer verdikleri bilinmektedir. Bir evin ya da çalışma alanının kişinin kendi tarzını ve isteklerini yansıtması adına belirli ögeler birleştirilerek düzenlenmesi, en çok tercih edilen durumlardan bir tanesidir. İç dekorasyon adı verilen bu durumu en uygun şekilde yansıtmak ise insanların öncelikli amacı olmaktadır. Bunun için büyük bir çaba sarf etmekte olan insanların dikkat etmesi gereken bazı konular bulunmaktadır.

İç mekân tasarımı söz konusu olduğunda dikkat edilmesi gereken ilk konu mekânın genişliğidir. Küçük alanların dekorasyonu ilgilenildiğinde alanı daha geniş göstermeye yarayacak dokunuşlar tercih edilmelidir. Daha büyük mekânların tasarımında ise fazla eşya kullanımı ile bir algı karışıklığı yaratılmaması adına dikkat etmek gerekecektir.

İç dekorasyon çalışmalarında bulunurken dikkat edilmesi gereken diğer bir konu ise mekânın ne kadar ışık aldığı olmaktadır. Bir ev ya da iş yeri dekore edilirken ne kadar güneş ışığı aldığı önemli bir konu olmaktadır. Zira az ışık alan mekânların daha aydınlık olabilmesi adına bazı dokunuşlar yapılması gerekecektir. Bu dokunuşlar genel olarak duvarlarda açık renklerin kullanılması ve mobilyalarında buna uygun açık renkler ile tamamlanması olabilmektedir. Ayrıca uygun yerlerde aydınlatma ürünleri kullanılması da işe yarayacaktır.

Büyük mekânların tasarımı söz konusu olduğunda ise dikkat edilmesi gereken noktaların başında eşyaların dengeli düzenlikte konumlandırılmasıdır. Özellikle ortada sehpa kullanımı en çok tercih edilen dekorasyon ürünlerinden biridir. Bu sehpalar ile birlikte hem alanın dengeli kullanılması sağlanır iken hem de doluluk hissi elde edilmektedir. Ayrıca büyük alanlarda aydınlatma için daha büyük avizelerin tercih edilmesi de güzel bir tarz yaratılmasına sebep olacaktır.

Mekân tasarımı söz konusu olduğunda insanların doğru bildiği yanlışların başında ise renkler konusu gelmektedir. Özellikle duvarların renklerinin iç dekorasyon ögeleri ile tamamlanması insanlar tarafından daha az dikkate alınır olduğunda bazı sorunlar ile karşılaşılmaktadır. Küçük mekânlarda açık renk duvar dekorasyon ögeleri ve belirli yerlerde boyuna çizgili duvar kâğıtları tercih edilebilir olmaktadır. Yine küçük mekânlarda bütünlük oluşturmak adına perdeler için boyuna çizgili modeller tercih edilebilecektir.

S
W
#
#
4