Ev Tadilatı ev Dekorasyonu ve iç Mekan Yenileme

Ev Tadilatı ev Dekorasyonu ve iç Mekan Yenileme

Ev dekorasyonu tadilat edileceği alanlar, belirlendikten sonra yapılmalıdır. Ev tadilatı, iç dekorasyon ve iç mimari ülkemizde çok iyi derecede yapılmaktadır. Kültürümüz gereği ve tarihimizden gelen yapılar da bunu göstermektedir. Ev tadilatı, içmekan yenileme genel olarak ele alındığında maliyette dahil olmak üzere kimsenin masraftan kaçmayacağı ve zevkine göre yaptıracağı bir alan olmaktadır. Ev yenileme tadilatı belli başlı ana kalemleri olmakla beraber her yıl yeni ürümler yeni malzemeler ve kolaylıklarıda beraberinde getirmektedir. Ev tadilatı,iç dekorasyon, iç mekan yenileme , iç mimarlık tadilatları için fiyat ve bilgi labilir, yada iletişime geçerek keşif yaptırabilirsiniz.

Ev dekorasyonu; Tadilat ve yenileme

Ev dekorasyon tadilatı ve iç mekan yenileme kalemleri çok olan ve katogorilere ayrılan en detaylı bir uygulamadır. Ev dekorasyonu genel anlamda yapılacak ise tüm kalemler ayrıca renkler ve tonları kalite ön planda olmalıdır. Dekorasyon lüxtür ve ince detaylı olarak hatasız yapılmalıdır. Öyle ise ev dekorasyon detaylarında ayrıntıları yazalım.

Evlerde dekorasyonları genel olarak 2,3 ve ya 5 yılda bir nerdeyse yenilenmektedir. Bu nedenle bu iş her yönü ile mükemmel olmalıdır. Dekorasyon ile tadilat aynı kapıya çıksada farlıdır. Dekorasyon tadilatı bitmiş yerin görsel olarak albenisi olacak şekilde yapılmasıdır. Tadilat içerisinde görsel güzellik barındırmasada yanilenmesidir.

Bir ev dekorasyonu düşünelim tadilat mı olacak? Yoksa tadilat ve dekorasyon mu olacak? İşte ev dekorasyonunda detaylar buradadır. Bir evin dekorasyonu maliyetlerin akışlarına ve durumlarına bağlıdır. Yüksek maliyetli, fakat hoş durmayan dekorasyonlarda bazı zamanlar olamaktadır. Maliyeti az olup örnek aldığımız dekorasyonlarda bulunmaktadır. Öyle ise burada karşımıza çıkan ilk şey yerinde tespit ve uygun dekorasyondur.

Ev dekorasyonu deyip hemen geçmeyelim. Ev dekorasyonu fikirleri ve önerileri, kişilerin zevklerini yansıtmaktadır. Dekorasyonda her desen ve rengin dili vardır. Dekorasyon uygulamalarında kataloglar ve ürün numunelere bu sebepten günümüzde önemli yer tutmaktadır. Neden her kişinin zevki bir diğerine uymamaktadır? Sebebi basit; her desen ve dekorasyon kişinin ruh halini yansıtmaktadır. Dekorasyon ve tadilatları bitmiş her hangi bir yere gittiğinizde o yerde bulunanların nasıl bir zevk ve ruh halinde olduklarını anlayabiliriz. Örnek olarak askeriye renkleri, karacılar yeşile yakın, denizciler beyaz olmaktadır. Sebepleri ise bulundukları konumların ruh haline göre renklendirlmeleridir. Dekorasyon emtialaşmayı (aynılaşmayı kabul etmez). Emtialaşma markatlerde, hastahanelerde, okullarda vb gibi alanlarda olmaktadır. Halbuki kişiye özel dekorasyonlarda ayrı renkler ve ayrı materyaller kullanılmaktadır. Evet burada konumuz ev dekorasyonu en iyi ev dekorasyonu diye birşey olmaz en iyi dekorasyon diye söylersek eğer, bu maliyete taalluk eder. Biz buna isterseniz yerinde ve en uygun dekorasyon diyelim.

Herkes ev dekorasyon yaptırmaya karar verdiğinde bu seçenekler uzun sürmektedir. Neden? Kişi dekorasyon için aradığını bulamamıştır. Peki dekorasyon mimarilerinin size şunu tavsiye ederiz dediklerinde yanıldıkları zaman ne oluyor? Sil baştan kısa zaman sonra yeniden tadilat ve dekorasyon başlıyor. Burada yapılması gereken karşı tarafın yani işverenin ne istediği veya ne istemeye çalıştığını anlamaktır. Herkes kendi evinde en iyisini ben yaptırayım ister, bu isteğini karşılamak için dekorasyon anlamında işvereni çok iyi anlamak lazımdır. Ev dekorasyonu standart bir ürün gibi alıp geldikten sonra işleme konulmaz. Yani bir meyve gibi sebze gibi standart değildir. Değişkendir ve dekorasyon kişiye göre ayrılır. Ev dekorasyon işlerinin aynı zamanda bir ekip çalışması ve tecrübeler ile olduğunu da göz ardı etmemek lazımdır. Referansları bilgi birikimleri olmayanların ev dekorasyonlarında veya iç mimarlık ve tasarım başarılı olma şans ve durumları hiç yoktur. Ülkemizde yapılan ev dekorasyonlarında %65 oranlarında memnuniyetsizlik vardır. Bunların en başında ezberden iş yapmak ve tecrübe olmadan ben yaparım mantığı ile hareket etmektir.

Dekorasyon ürünleri ortalama her yıl yenilenmekte ve yeni materyaller ile karşımıza çıkmaktadır. Hangi mantık bunları takip etmeden fikir ve tecrübe almadan yapmayı kabul eder. İşte burası tadilat yanilenme ve dekorasyon alanınde ne dikkat edilecek husustur. Ev dekorasyonu ile alakalı yazacak çok maddeler ve detaylar var, ilerki zamanlarda katogorisel olarak ve maddeler halinde yazmaya bilgilendirmeye devam edeceğiz.

EV DEKORASYON YENİLEME KALEMLERİ

1- Kırım ve söküm işlemi (kapı, pencere,seramik vb gibi ürünler)

2- Sıhhi tesisat,doğalgaz tesisatı

3- Elektrik tesisatı

4- sıva alçı saten

5- taban, tavan uygulamaları (yalıtım ve şap işlemleri)

6- seramik uygulama

7- mutfak dolabı

8- batarya, vitrifiye montajları

9- zımpara boya işlemi

10- kapı montajları

11- laminat parke montajı

12- stropiyer kartonpiyerler

13- elektirik aksamı montajı

14- çelik kapı montajı

15- mobilya ve dolap dizaynı

Ev dekorasyon, iç mekan yenileme, ev tadilatı standart uygulama ve malzeme kalemleri bu şekildedir. Ev dekorasyon yenileme için geneldekorasyon.com dan fiyat ve bilgi alabilirsiniz..

Ev dekorasyonu: Genel manada ev dekorasyonu tamamiyle maliyet ve görselliktir. En çok ev dekorasyonu mecbur olunduğu için yapılır. Evlerin ve yapıların tadilat ve dekorasyonları 5-6 yılda bir yenilenir, bazı yapılarda çok uzun süre dayanıklı olan dekorlarda kalıcı olmaktadır. Bunun sebebi ise kalitedir. Ev dekorasyonu kalemleri malzeme çeşitleri çok olduğundan dolayı tamamiyle ekip işi olmaktadır. Sadece çizim ve tasarım, yada sadece uygulama becerisi değildir. Dekorayon okadar detaylıdırki tadilat, tamirat, dekorasyon ve ev yenilemelerde herzaman bir fazla bilen vardır. İç mimari, dış mimari tasarım alanlarında ve özellikle uygulamalarda her tenkit ve eleştiriyi “ka le” almalıdır. Bu şekilde işimiz dahada kolay olacaktır. Dekorasyon işlerinde ben bilirim demek aslında en baştaki yanılgıdır. Bizim dekorasyon tecrübemiz 27 yıl olmasına rağmen küçük fakat önem taşıyan detayları bile anlayamadığımız zamanlar olmuştur. Bu nedenle bizlerde anlamış oluyoruz ki herzaman bir fazla bilen vardır, ve para ile alınamayan tek şey tecrübedir. Bu her dekorasyon ve tadilat işi yapanlarda örnekleri mevcuttur.

Ev Dekorasyon Fikirleri

Ev dekorasyon okadar çeşitlidirki, banyo dekorasyonundan, mutfak dekorasyonuna kadar okadar detaylıdırki her dekorasyona başlamak içi kaç defa belki fikir değişmiştir. İşte dekorasyonda yenik düştüğümüz bu detaylardır. Evet ev dekorasyonunda her sorun ile karşılaşmış terübeli bir ekip ve fert lazımdır. Bu nedenle ev dekorasyonu tüm alanlarındaki sorunları ve çözümleri bazen uzun bazende hulasa ederek yazacağız. Daire tadilatı ve yenileme yaparken veya yapmadan önce değişiklik yapılacak alanlarda ki karasızların mercii uygulamada kalifiye elemanlardır veya firmalardır. Daire veya müstakil ev satın alındığında tadilat ve restorasyon fikirleri hemen akla gelir ve işlem burada başlar. Acab bu evi, daireyi nasıl dekore ederiz? nereden dekorasyon fikirleri alabiliriz.? sorularıdır. Yeni bir ev aldınız, tadilat yapacaksınız nereden başlamalı?: il önce binanın yapısını sağlamlığı etüd edilmeli, binanın atıl olan ergonomik (kullanışlı) olmaya elverişli alanlarını değerlendirmek, banyo mutfak gibi kullanım alanlarını dağınıklıkları ve fazlalıkları kaldıracak şekilde ve aynı zamanda dekorlu ve zengin hale getirmek için çalışma yapmak, Peki bu yapıları yapanlar neden bunları düşünmeden yada değerlendirmeden yapmaktadır? bunun en başta gelen nedeni yap sat olarak yapıldığından dolayı kullanım alanından ziyade makyaj dekorasyonu ön planda tutulmasıdır. Herkes yapılarda bu detayları es geçmektedir. sadece mali kazançlar ön planda olduğundan dolayıdır.

Ev Dekorasyon ve Tadilat Referansları Ev Dekorasyon ve Tadilat Referansları Ev Dekorasyon ve Tadilat Referansları Ev Dekorasyon ve Tadilat Referansları

Banyo ve Mutfak Dekorasyon Fikirleri:

Evet dekorasyon makalemiz devam ederken önemli kullanım alanı olan iki unsur( yardımcı) alan karşımıza çıkmaktadır. Mutfak dekorasyon banyo yenilemede çok çılgın ve akıllı fikirlerde var ve bunları çok sık görmekteyiz. Mesela eski yapıların banyolarına baktığımızda elektrik aksamı çok azdır, mutfaklarda da durum böyledir. Banyolarımıza koruyucu aksamlı elektirik prizlerini artık çoğaltmak lazımdır, banyo dekorasyonunda artık çoklu priz kullanmak yük olmaktadır, banyolarımıza daha önceleri su ile çok ilgili olduğundan ahşap detaylı aksamlar konulmazdı, şimdiki teknolojik mobilyalarda bu sorun giderilmiş oldu banyo dolabı dahil çamaşır makinalarında bile mobilya aksamı mevcuttur. Banyolarımızda bu aksesuarların nekadar faydalı olduğu ve banyomuzu dekorasyon yaptığımızda banyolarımızın nekadar derli toplu olduğu müşahade edilmektedir.( şahit olunmakta)dır. Gelelim mutfak dekorasyonumuza mutfaklarımızda detay çok, sorunda çok olabilmektedir. Ana başlık olarak alırsak eğer, Kısa mutfak dolabı, rafların eksik olması,kombi dizaynı veyeri, mutfakta bulunan balkon bölümleri, İşte bu alanlar detaylı bakıldığında mutfak dolabı ve diğer dekorasyon hem kullanışlı hemde en derli toplu mutfak olacaktır.

Ev dekorasyonu, mutfak dekorasyonu, ev yenileme, iç mimarlık ve tasarım, anahtar teslimi daire dekorasyonları ile alaklı tam ve detaylı bilgi almak için web sitemizden iletişime geçerek yada mail atarak bilgi alabilirsiniz.