Telefon Hemen Ara
Whatsapp Whatsapp

Cafe Dekorasyon Dizaynı

CAFE DEKORASYONU VE DİZAYNI

Hepimizin dışarda yemek yediği, arkadaşları ve ya ailesiyle doyasıya eğlendiği mekanlardır kafeler. Kimi mekânları o kadar beğeniriz ki tekrar tekrar gitmek isteriz. Çünkü bu mekânların dokusu bizlere fazlasıyla hoş gelmiştir. Bu mekânların ışıklandırması dekorasyonunu beğendiğimiz için sürekli bu cifelere gitmek istemişizdir. Peki, bu kafeler nasıl dekore edilir? Kimler ne şekilde dekore eder?

Cafelerin o beğenilen ortamını yaratan iç mimarlardır. Hayal gücü, zevk, zeka ve görsel hafıza kullanılarak ortaya çıkarılmıştır. Cafeler eşsiz bir doku oluşturulan ve mükemmel bir dizayn ile müşteriye sunulan mekânlar haline gelmişlerdir. Kimi kafeler renkli ve neşeli bir ortam oluştururlar. Canlı renklerin kullanıldığı duvarlar, masa ve sandalyeler bu mekânlarda samimiyetin büyük bir göstergesi. Doğal malzemelerden üretilen masa ve sandalyeler hem rahat hem de oldukça dikkat çekicidir. Dış cephenin de iç mekânlarında renkli ve şirin döşendiği bu kafelerde çeşitli bitkilerin ve çiçeklerin kullanılması da ayrı bir hava katıyor diyebiliriz.

Kimi kafeler ise öyle dizayn ediliyor ki hem modern bir görünüm veriyor hem de samimi bir ortam oluşturuyor. Metalik renkli parkelerin kullanıldığı, ahşap masa ve sandalyelerin mesafeli şekilde yerleştirdiği beyazın ve grinin eşsiz uyumunun yakalandığı bu cafeler da elit bir hava oluşturuluyor. Öyle kafeler var ki kimisi bir Anadolu kültürüyle döşenmiş kimisi ise tropikal bir bahçe havasında tasarlanıyor. En elit masaların restoranların en baş köşelerine konulması ise ortamın kalitesini artırıyor. Bu cafelerin az masalı ve aralıklı olarak yerleşmesi ise ortamın daha nezih bir hal almasını sağlıyor. Çoğu kafelerde ise mimarlık harikası masa ve sandalyeler öyle bir dizayn ediliyor ki modern bir görünüm elde ediliyor. Özellikle açık renk duvar boyalarının ve açık renk mobilyaların kullanıldığı bu kafelerde şık, nezih ve modern bir hava katıyor.  Tabi teknoloji ile birlikte tasarlanan ve dizaynı yapılan bu mekanlar en gözde alanlar haline geliyor ve müşterilerinden tam not alıyor.

Birkaç farklı tasarımın bir arada toplanıldığı kafeler ise hem eğlenceli hem de samimi dokusuyla müşterilerini bekliyor. Retro olarak adlandırılan bu tarzdaki mobilyalar farklı renk ve desenleri ile ortama sıcak bir hava katıyor. Özellikle Yeşilçam zamanlarına andıran bu kafeler canlı mavi, yeşil, kırmızı ve siyah renklerle her yaş grubu insanın ilgisini çekiyor. Farklı iç mimarların hünerlerini gösterdiği bu kafeler de farklı ülkelerin taşra stillerinin hoş bir bileşimi haline getirilen ortam oldukça zevkli ve eğlenceli bir hal alıyor.

İşte bu cafelerin harika şekilde dizayn edilmesi tüm bu işletmelerin ömürlerini belirleyen en önemli unsurlarından. Müşteriyi sıcak ve samimi bir ortamda tutan, müşterinin daimiliğini sağlayan bu etken iç tasarım ve dizayndır. Dekorasyonun verimliliği görsel zenginliği kafeler için olmazsa olmazdır.

S
W
#
#
4